Noortekodus on 249 ruutmeetrit pinda, sealhulgas 7 tuba, 2 tualetti ja dushiruumi, üks suitsu- ja üks suurem pesuruum, avar elutuba ja lahtine köös ning MTÜ Noorte Kodupaiga office, mis koosneb kahest ruumist . Lisaks on veel õppeklass ning mõned laoruumid.

toad

Tubade sisustus ning mööbel on pärit Rootsi abivalmitelt perekondadelt. Saabuva kraami hulgast saavad noored ise valida välja meelepärase ning sellega oma toad sisustada. Toad on kõik kahesed, mis vähemalt omavahel peavad noored sisustuse osas kokuleppele jõudma.

Üldkasutatavate ruumide sisustamisel üritatakse ka noorte arvamust kuulata. Köögi ning pesuruumide osas on püütud rõhuda hügieenile ja mugavusele. Noorte käsutuses on 2 elektripliiti, 2 külmkappi, nõudepesumasin, pesumasin, mikrolaineahi ja peamised vajallikud majapidamisriistad.

sanruumidl

Lisaks lihtsalt elamisele on noortekodu sisustamisel pööratud tähelepanu noorte harimise vajadusele ning sel otstarbel on sisusttud noortekodusse õppeklass, kus õppivad noored saavad soovi korral õppida, kus aeg-ajalt korraldatakse koolitusi ning kus muul ajal on lihtsalt hea arvutitega mängida.

Arvutid, mis on samuti pärit Rootsi humanitaarabist ning osaliselt annetus Majandusministeeriumist, on lastele kättesaadavad enamuse aja. Õppeklass on sisustatud 3 arvutiga, niisama mängimiseks on elutoas üks vana arvuti ning kontoris on MTÜ Noorte Kodupaiga tööks kasutatav arvuti, kus noored töö vahel Internetti kasutada saavad. Lähiajal on plaanis panna internetiühendus ka õppeklassi, mis motiveeriks noori veelgi rohkem arvutit tundma õppida.

arvutid

Noortekodu pideva parendamise ning sisustuse eest tahame tänada Rootsi heategevusorganisatsiooni IFD-d, perekond von Lüpcke't ning Londoni saksa kogudust.

Suurt abi on olnud arhidekt Katrin Uibost, meie ehitajast Andresest, torumehest Intsust ning kõiki vahel natuke hulluks ajavast Mannist ja tema lõpmatutest ideedest.


päris algusesse või ühe galerii võrra tagasi või siis hoopis edasi