Noortekodus elavatele noortele ning teistele MTÜ Noorte Kodupaiga noortele korraldatakse tähtsamatel pühadel ikka mingeid üritusi. Naguigas normaalses kodus.

Jaanipäev on Eesti rahvale ikka suur püha olnud. Pika talvega Põhjamaa karmis kliimas on aasta kõige pikem päev tähistamist väärt ka ning ega meie noored mingi erand ei ole. Mitmetel aastatel on korraldatud koos Pärnu OKÜ noortekoduga ühiseid jaanipäevi suure tule ja sõnajalaõite otsimisega.

Jaanipäeva väljasõidud läbi aegade

Ja iga aasta teine suur püha, mida igas peres tähistatakse on ikka jõulud ja uusaasta. Kui uuel aastal tahavad noored sageli välja minna, siis jõulud on ikka selline kodune püha ning nii ka noortekodus. Verivorst ja hapukapsas, piparkoogid ja loomulikul särav kuusk ning kingitused kõigile. Kuigi meie kingid pole ehk nii suured nagu väiksemates peredes, ei jäeta meilgi kedagi ilma ning kinkimise rõõm ning kingisaamise rõõm teevad meele mõnusaks.

Jõulud noortekodus

Aga noortekodus on peale tavaliste pühade ja ürituste ka mitmeid muid põnevaid ettevõtmisi. Sünnipäevi on meil sageli ning needki tahavad tähistamist. Kevadel on ikka mitmeid koolilõpetamisi.

Lisaks on iga aasta EOKL ja Eesti Noortekodude Ühenduse ühised suvepäevad, kus tuleb palju lõpusaid inimesi kokku ning kus lisaks lustile ja trallile ka on noortele mingi koolitusprogramm organiseeritud.

Suvepäevad läbi aegade

Ja loomulikult ei ole see ammendav nimekiri üritustest ja ettevõtmistest, mis sellises suures peres elamisega kaasnevad. Nii asjalikke kui lõbusaid ettevõtmisi jagub alati ning nende korraldamisel on meile ning EOKLile suureks abiks olnud mitmed sponsorid. Aitäh neile!


päris algusesse või ühe galerii võrra tagasi või siis hoopis edasi