Noorte Kodupaik kui noortekodu on hubane koht, kus abivajavad noored on leidnud endale ajutise kodu. Ning kuna kodu peab olema koht, kuhu alati tagasi tahetakse tulla, on noortekodu töötajad näinud palju vaeva ning kulutanud rohkelt aega maja remondile, sisustamisele ning noortele mõnusa olemise tegemisele.

Alguses oli ju endine lasteaed vaid seintest ja prahist koosnev rusula, mille elamiskõlblikuks muutmiseks oli vaja mitte ainult vaeva ja raha vaid ka elavat ettekujutusvõimet ning palju kangekaelsust. Seda leidus õnneks mõlemas Koidukas piisavalt palju, et vanem neist otsis materjalid ja töötegijad ning noorem võttis ette sisustamise, disainimise ning vaevarikka töödejuhatimise.

Siit leiad pildigalerii sellest, milline nägi noortekodu välja enne remonti

Ümberehitamise käigus võeti maha seinu ja ehitati uusi asemele, pandi aknad ja radiaatorid, ehitativälja pesemisruumid ning puhkeruumid, suur köök ning 7 kaheinimese tuba. aisana jäi välja ehitamata õppeklass, mis valmis alles 1998-ndal aastal.

Ja siit leiad pildigalerii sellest, milline ta näeb välja praegu.

Ning siis, 25. septembril 1997 oli kõik ilusti valmis ning vaprad tegijad avasid ametlikult MTÜ Noorte Kodupaiga noorekodu. Algas usin igapäevaelu Tallinna noortekodus. Esimese elanikuna võeti noortekodusse orvuks jäänud veel pime kassipoeg Liisu. Talle järgnesid Rainis, Annika, Tarmo, Kristjan, ja paljud teised. Esimese aasta jooksul elas Tallinna noortekodus kokku 25 noort, mõned neist küll väga lühikest aega ning mõned, kes jätkavad praegugi. Noortekodust juba lahkunud noored aga tulevad ikka ja jälle külla, sest mõnus õhkkond ja meeldiv seltskond on see, mis muudavad noortekodu tõeliselt koduseks.

Siit leiad pildigalerii praegustest elanikest.

Kuid ega noortekodu pole koht, kus ainult ööbimas käiakse. Siin korraldatakse mitmeid üritusi, tähistatakse pühi ning saadakse kokku ka teiste noortekodude esindajatega.

Siit leiad pildigalerii mõnedest toimunud üritustest.

Noortekodu tegevuse tulemuste parandamiseks ning noortele parema tuleviku kindlustamiseks peavad tegijad nägema vaeva ning sageli ennast edasi harima, et teada, mida uut on elu toonud. Lisaks on oluline oma idee laiemale üldsusele tutvustamine ning sinna juurde käiv lobby-tegevus. Ning (last but not least) on oluline ühendada kõikide abipakkujate jõud ühise eesmärgi nimel - üks võimalus selleks on tugiinimeste koolitamise kaudu.

Siit leiad pildigalerii tegevustest, mis aitavad noortekodu elus hoida.